Vi på Skidstahus

Här är alla vi som jobbar på Skidstahus. Tveka aldrig att höra av dig med frågor, funderingar eller när det vankas inflyttningsfest.

Välj kommun

Välj avdelning

Sök personal

Anders Johansson- Skidstahus

Anders Johansson

Säljare Fritidshus, Halland, Bohuslän, Värmland och Västergötland.

070-672 04 95

anders.johansson@skidstahus.se

André Bylund- Skidstahus

André Bylund

Säljare villa, fritidshus Örebro län

070-536 02 28

andre.bylund@skidstahus.se

André Swahn- Skidstahus

André Swahn

Säljare villa, Stockholm, Mälardalen och Uppsala län

073-787 91 31

andre.swahn@skidstahus.se

Andreas Berggren- Skidstahus

Andreas Berggren

Säljare Villa, Stockholm, Mälardalen, Södermanland och Uppsala län

070-769 38 10

andreas.berggren@skidstahus.se

Andreas Ek- Skidstahus

Andreas Ek

Säljledare Villa, Stockholm, Mälardalen, Södermanland och Uppsala län

072-929 97 52

andreas.ek@skidstahus.se

Andreas Johansson- Skidstahus

Andreas Johansson

Säljare Villa Halland, Bohuslän och Västergötland.

070-572 04 81

andreas.johansson@skidstahus.se

Anita Lindström- Skidstahus

Anita Lindström

Administratör

0613-68 17 12

anita.lindstrom@skidstahus.se

Bosse Svanholm- Skidstahus

Bosse Svanholm

Konstruktionsansvarig Villa

0613-72 04 66

bosse.svanholm@skidstahus.se

Camilla Nylander- Skidstahus

Camilla Nylander

Säljare villa, Stockholm, Mälardalen och Uppsala län

076-162 10 96

camilla.nylander@skidstahus.se

Chatrin Svanberg- Skidstahus

Chatrin Svanberg

Offerter och kalkyler

0613-68 17 44

chatrin.svanberg@skidstahus.se

Daniel Näslund- Skidstahus

Daniel Näslund

Säljare villa och fritidshus Lappland, Norrbotten, Västerbotten och norra Ångermanland

073-847 71 37

daniel.naslund@skidstahus.se

Erik Nyholm- Skidstahus

Erik Nyholm

Säljare villa och fritidshus Västerbottens inland, Ångermanland, Medelpad, Jämtland och Hälsingland

070-621 50 13

erik.nyholm@skidstahus.se

Erik Tjärnström- Skidstahus

Erik Tjärnström

Bygglovsritare

0613-72 04 73

erik.tjarnstrom@skidstahus.se

Fredrik Gavelin- Skidstahus

Fredrik Gavelin

Säljare villa och fritidshus Västerbottens inland, Ångermanland, Medelpad, Jämtland och Hälsingland

070-259 19 29

fredrik.gavelin@skidstahus.se

Fredrik Sandlund- Skidstahus

Fredrik Sandlund

Konstruktör

0613-68 17 40

fredrik.sandlund@skidstahus.se

Henrik Edlund- Skidstahus

Henrik Edlund

Offertritare villa

0613-68 17 11

henrik.edlund@skidstahus.se

Ingemar Åsberg- Skidstahus

Ingemar Åsberg

VA-konstruktör

0613-72 04 79

ingemar.asberg@skidstahus.se

Jacob Edlund- Skidstahus

Jacob Edlund

Offertritning

0613-68 17 42

jacob.edlund@skidstahus.se

Jan Bergkvist- Skidstahus

Jan Bergkvist

Säljare villa, Södermanland och Södra Stockholm

070-491 08 40

jan.bergkvist@skidstahus.se

Jan Näslund- Skidstahus

Jan Näslund

Säljare villa och fritidshus Lappland, Norrbotten, Västerbotten och norra Ångermanland

070-631 00 08

jan.naslund@skidstahus.se

Jens Sundell- Skidstahus

Jens Sundell

Konstruktör

0613-68 17 43

jens.sundell@skidstahus.se

Joel Norman- Skidstahus

Joel Norman

Konstruktör

0613-68 17 45

joel.norman@skidstahus.se

Jonas Wittenfeldt- Skidstahus

Jonas Wittenfeldt

Säljare Villa, fritidshus, fjällstugor Östergötland och norra Småland

070 999 11 33

jonas.wittenfeldt@skidstahus.se

Jörgen Büstedt- Skidstahus

Jörgen Büstedt

Inköp och eftermarknad, Villa & Fjällstuga

0613-72 04 61

Jorgen.bustedt@skidstahus.se

Kent Grape- Skidstahus

Kent Grape

Entreprenadchef

0613-68 17 41

kent.grape@skidstahus.se

Kristian Olsson- Skidstahus

Kristian Olsson

Säljare villa, Södermanland och Stockholm

070-771 21 64

kristian.olsson@skidstahus.se

Lars Hansson- Skidstahus

Lars Hansson

Konstruktionsansvarig Fritidshus

0613-72 04 63

lars.hansson@skidstahus.se

Lars Norén- Skidstahus

Lars Norén

Fabrikschef

0613-68 17 13

lars.noren@skidstahus.se

Leif Svanholm- Skidstahus

Leif Svanholm

VD & Försäljningschef

0613-72 04 62

070-344 21 88

leif.svanholm@skidstahus.se

Lena Wedin- Skidstahus

Lena Wedin

Administration

0613-72 04 77

lena.wedin@skidstahus.se

Lina Wännström- Skidstahus

Lina Wännström

Säljare villa och fritidshus Lappland, Norrbotten, Västerbotten och norra Ångermanland

070-360 13 05

lina.wannstrom@skidstahus.se

Louise Viberg- Skidstahus

Louise Viberg

Bygglovsritare

0613-72 04 75

louise.viberg@skidstahus.se

Malin Wallberg- Skidstahus

Malin Wallberg

Administration

0613-72 04 72

malin.wallberg@skidstahus.se

Markus Edman- Skidstahus

Markus Edman

Säljare Fritidshus, Halland, Bohuslän, Värmland och Västergötland.

070-672 04 88

markus.edman@skidstahus.se

Mårten Sjölander- Skidstahus

Mårten Sjölander

Ekonomichef

0613-77 39 96

marten.sjolander@skidstahus.se

Martin Lindström- Skidstahus

Martin Lindström

Rit & Konstruktionschef

0613-68 17 10

martin.lindstrom@skidstahus.se

Martin Rödén- Skidstahus

Martin Rödén

Avtals/offertritare & IT ansvarig

0613-72 04 71

martin.roden@skidstahus.se

Mats Öberg- Skidstahus

Mats Öberg

Inköp Eftermarknad/Reklamation Fritidshus

0613-72 04 65

mats.oberg@skidstahus.se

Mikael Roos- Skidstahus

Mikael Roos

Projektutvecklingsansvarig

070-514 52 00

08-910331

mikael.roos@skidstahus.se

Oscar Hedman- Skidstahus

Oscar Hedman

Säljare villa och fritidshus Lappland, Norrbotten, Västerbotten och norra Ångermanland

+46703085021

oscar.hedman@skidstahus.se

Per Lundin- Skidstahus

Per Lundin

Konstruktör

0613-72 04 70

per.lundin@skidstahus.se

Peter Johansson- Skidstahus

Peter Johansson

Säljare villa & fritidshus Dalarna och Värmland

070-205 41 83

peter.johansson@skidstahus.se

Pontus Wiberg- Skidstahus

Pontus Wiberg

Konstruktör

0613-72 04 76

pontus.wiberg@skidstahus.se

Rasmus Tordne- Skidstahus

Rasmus Tordne

Offertritare Fritidshus

0613-72 04 78

rasmus.tordne@skidstahus.se

Roger Jällgård- Skidstahus

Roger Jällgård

Säljare Fritidshus i Stockholm, Södermanland, Uppland, Dalarna

070-668 17 11

roger.jallgard@skidstahus.se

Rolf Gutung- Skidstahus

Rolf Gutung

Projektledare Grupphus

+46 70 510 02 17

+46 8 652 45 25

rolf.gutung@skidstahus.se

Sofie Wedin- Skidstahus

Sofie Wedin

Inköp och produktionsberedning fabrik

0613-72 04 69

sofie.wedin@skidstahus.se

Susanne Bylund- Skidstahus

Susanne Bylund

Säljare villa, fritidshus Örebro län

070-827 39 38

susanne.bylund@skidstahus.se

Ted Holgersson- Skidstahus

Ted Holgersson

Säljare villa och fritidshus Skåne, Blekinge, Öland och södra Småland

070-851 05 16

ted.holgersson@skidstahus.se

Tobias Wikström- Skidstahus

Tobias Wikström

Säljare villa och fritidshus Västerbottens inland, Ångermanland, Medelpad, Jämtland och Hälsingland

070-319 90 79

tobias.wikstrom@skidstahus.se

Tomas Uhlin- Skidstahus

Tomas Uhlin

Offerter och kalkyler

0613-77 39 39

tomas.uhlin@skidstahus.se

Ulf Nordlander- Skidstahus

Ulf Nordlander

Konstruktion Villa

0613-72 04 68

ulf.nordlander@skidstahus.se

Willy Kihlmark- Skidstahus

Willy Kihlmark

Säljare Fritidshus Stockholm, Södermanland, Uppland och Gotland

070-526 65 20

willy.kihlmark@skidstahus.se